14. kolo Salming extraligy FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – M-Šport Salming Team 7:5 (3:2, 2:2, 2:1)

Florbal – Salming extraliga mužov

V sobotu kobylky privítali M-Šport Salming Team z Trenčína. Trenčania sú zatiaľ jediným tímom, ktorý kobylky túto sezónu ešte nezdolali. Kobylky ale s tabuľkovo nižšie postaveným tímom prehru dopustiť nechceli.
14. kolo Salming extraligy
FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – M-Šport Salming Team 7:5
(3:2, 2:2, 2:1)
Góly Grasshoppers: 10., 28. Ondrejmiška, 11., 57., 60. Grlický, 12. Francl, 23. Mišenda.
Vylúčenia: 3:2
Rozhodovali: Tomáš, Cibík.
Počet divákov: 100
V prvej polovici prvej tretiny kobylky viacej držali loptičku na svojich hokejkách a súpera takmer nepustili do žiadnej šance. V polovici tretiny si v priebehu dvoch minút vypracovali náskok 3:1. Potom ale zostal rozhodcami nepovšimnutý dvojminútový priestupok hostí a následne boli vylúčení domáci Lelák za nedovolené bránenie (2 min) a Veneny za nešportové správanie (2+10 min).

V oslabovke kobylky inkasovali gól a ich hra do konca tretiny bola v útlme. V druhej tretine sa hral vyrovnaný florbal a družstvá strelili po dva góly na oboch stranách. Na začiatku tretej tretiny sa podarilo hosťom po chybe kobyliek vyrovnať na 5:5. Následne sa hral otvorený florbal s množstvom šancí na oboch stranách. Misky váh nakoniec na stranu kobyliek naklonil svojim druhým gólom Grlický, ktorý v závere ešte spečatil svoj hetrik gólom do prázdnej trenčianskej brány. Kobylky tak síce s „odretými ušami“, ale splnili úlohu favorita a pripísali si tri body do tabuľky, a po 14. kole figurujú na druhom mieste s jednobodovou stratou na 1.FBC Trenčín.